Pokud čtete hodně a často, je pro vás čtečka úplně ideálním řešením. Většina lidí se tomuto zařízení brání, s tím, že to nemůže být to pravé, není přeci nad ten pocit, když můžete přečtenou knihu zaklapnout a odložit. To je sice na jednu stranu pravda, na druhou stranu elektronická čtečka má na rozdíl od papírové, klasické verze knih nejednu výhodu…
ebook v pouzdře
1.       Je lehká a skladná, místo jedné, dvou, desítek, nebo stovek knih vám stačí jedno lehké zařízení. Můžete tedy mít spousty titulů neustále s sebou.
2.       Není potřeba papír! To se sice na první pohled nejeví jako výhoda, na druhou stranu se o výhodu jedná, šetří se totiž příroda, stromy a lesy.
3.       Čtečka vydrží na jedno nabití až 20 dní. Zní to sice neuvěřitelně, ale je tomu tak. Čtečka má neuvěřitelně malou spotřebu elektrické energie, stačí ji tedy nabíjet jen jednou za čas.
kindle čtečka
4.       Nejedná se o podsvícené zařízení! Spousty lidí namítají, že čtečka kazí oči. Není to ale pravda! Čtečka nevyzařuje žádné světlo, funguje na principu elektronického inkoustu, a tak čtení z ní není zraku o nic víc škodlivé, než čtení z klasické papírové knihy!
5.       Má připojení na internet. Tuto výhodu oceníte především ve chvíli, kdy budete chtít rychle sehnat nějaký titul. Není problém se kdekoli připojit na veřejnou wifi síť a titul zakoupit, případně stáhnout zdarma.
6.       Ano, je to tak, některé knihy stáhnete i zadarmo. Na nejednu z knih jsou totiž dávno propadlá autorská práva jejich autorů. Knihy bývají digitalizované a je možné je buď zakoupit, nebo zdarma stáhnout z některého portálu, který je k tomu určený. Digitalizací knih, na které se již nevztahují autorská práva se zabývá například Městská knihovna hlavního města Prahy. Na jejich webu je možné tato díla stáhnout ve formátu .pdf, který většina čteček běžně podporuje. Tyto publikace bývají zpravidla doplněné o zajímavé informace o autorovi.
Nezměníte tedy na elektronické čtečky názor?