Napadlo vás někdy, jak by to vypadalo, kdyby instalatéři pracovali pouze od pondělí do pátku mezi sedmou a patnáctou hodinou?

Zamrznutí topení – v letním období si většina z vás na topení ani nevzpomene, a když, tak spíše jen v souvislosti s vyúčtováním a úsporami, které povedou ke snížení nákladů na vytápění. Jakmile však uhodí první mrazy a požadujeme od topení funkčnost a spolehlivost, spoléháme na stoprocentní výkon všech topných systémů.

vodovodní kohoutek

Jestliže však dojde k závadě, například praskne radiátor a bude třeba vypustit vodu z topného systému a závadu nechat odstranit, bude v topné sezóně nutné volat instalatéry i mimo běžnou pracovní dobu (pokud zrovna není například úterý ráno). Kdyby nedrželi instalatéři pohotovost https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha, mohly by uhynout pokojové rostliny, onemocnět děti či senioři nebo i vy a pobyt doma o víkendu by byl spíše za trest.

Unikající voda v domě – toto je velmi nebezpečná situace, únik vody v domě může zasáhnout i elektroinstalaci a vy byste museli po celý víkend čekat doma s vypnutou elektřinou až do pondělí. Zkomplikovalo by to pobyt v domě natolik, že by se spíše vyplatilo někam odjet.

nářadí instalatéra

Ucpané odpady a kanalizace – ještě horší problém by nastal u zaneseného odpadu na toaletě a zátce v kanalizaci. Po celý víkend by nebyl záchod funkční a bytem by se mohly šířit patogenní bakterie a neskutečný zápach. Pokud by to zasáhlo celý bytový dům nebo více rodinných domů na kanalizačních přípojkách, mohlo by to znamenat i rozšíření infekčních chorob do vašeho okolí.

Výbuch plynu – jestliže zaznamenáte čichem kdekoli v obci či ve městě unikající zemní plyn, a nevíte, odkud, raději volejte instalatéry ihned. Kdyby došlo k většímu úniku a k explozi, mohlo by to mít nedozírné následky a v krajním případě by došlo i k ohrožení života. K unikajícímu plynu instalatéři vyjíždí i v noci bez ohledu na den, zda je svátek nebo volný víkend.