Určitě není snadné děti zabavit, pokud máte hodně práce, jak tomu v dnešní době bývá, abyste vydělali dostatek peněz na to, abyste svému dítku mohli dát opravdu jen to nejlepší. Někdy však je to nejlepší i nejhorší, protože, pokud dítěti nedáte všechno, učíte ho tvořivosti, trpělivosti a hlavně toho, že si váží věcí a nebere je jako samozřejmost. Spousta z nás, rodičů, zabaví děti tím, že jim vrazí do ruky tablet a děti si hrají. Můžou pak být samozřejmě touto aktivitou ovlivněni a nejen tím, že hrají hry spojené s násilím, ale hlavně tím, že jsou nevybouřené a pak si svoji agresivitu vybíjí v běžném životě .

hračky

Kroužky
Pokud chcete dopřát dítěti aktivitu a potřebujete v danou chvíli něco dělat, určitě je vhodné děti vozit do sportovních a uměleckých kroužků. Ať už pro kluky či holky existuje nespočet kroužků pohybových: krasobruslení, hokej, balet, gymnastika, skaut, tanec, mažoretky, atletika a tak dále. Pokud jsou vaše děti spíše umělecky nadané, existují samozřejmě kroužky výtvarné výchovy, keramiky, zpěvu, recitování, scénický tanec a mnoho dalšího. Některé děti jsou zvídavé a tak je dobré je od malička vodit třeba i do jazykových kroužků. Mnoho z nás dospělých by jistě ocenilo, kdyby nás naši rodiče do jazykové kroužku vodili již od plenek.

nintendo

Domácí výrobky
Každé dítě má obrovskou představivost, a tak je dobré dítěti dát potřebný materiál a nechat ho pracovat s vlastní fantazií. Pokud vaše dítě nepatři k těm kreativním, jistě najdete snadné postupy na výrobu jednoduchých doplňků do dětských pokojíčků. Co si budeme říkat, i omalovánky pro malé děti či antistresové omalovánky pro ty větší, dokáží zabavit člověka na dlouhou chvíli.

Sbírka
Je-li vaše dítko spíše sběratelský typ, není nic snadnějšího, než ho nasměrovat k tomu, co by měl sbírat. Baví ho hokej? Hokejové kartičky jsou hitem již léta. Baví ho vaření? Časopisy jsou plné receptů. A pak se ještě vrátíte k tomu, že dítko bude samo kuchtit a možná i najde smysl svého života.

hokej

Ať už je vaše dítě jakékoli, určitě pro něj najdete zábavu i jinou, než pouze sezení u počítače. A pokud nechce nic jiného dělat? Určitě jako správný rodič naleznete cestu, jak ho nenásilně k nové aktivitě přimět a také ji milovat!