Podle cestovatelů je Bali tradičním lákadlem pro nejenom evropské turisty. Proč? Slibuje luxus, zcela jinou kulturu, kvalitní služby a poznání nového. Kromě toho slibuje velmi dobrou zábavu – pokud tedy víte, kde ji hledat.

dovolená

Jaké zážitky byste si na Bali neměli nechat ujít?
Cestování se vám na Bali určitě vyplatí. Pokud zůstanete jenom u svého hotelu nebo na pláži, rozhodně nemáte šanci poznat indonéský lid a kulturu, které se na Bali formuje již stovky let. A co všechno byste tu měli vidět, slyšet, ochutnat nebo zakusit?

1.       Kuta
Nejkrásnější oblast celého Bali je jednoznačně Kuta. To je nejjižnější část ostrova, která je zcela přizpůsobena turistům. Můžete zde vybírat peníze z bankomatů, můžete si tu půjčit vodní skútry nebo čtyřkolky, samozřejmostí jsou bary a restaurace. Ovšem pozor, Kuta je velmi drahá destinace, takže tu potkáte jenom Australany, Finy, Švýcary a Němce.

káva

2.       Sanur
Pokud zaměříte svou pozornost na jihovýchodní část ostrova, najdete tu oblast Sanur. Pokud jste milovníci potápění, bílých pláží, plážových barů a surfování, je právě Sanur místem, které vám bude vyhovovat nejvíce.

3.       Cibetky a kávovníky
V tropických pralesech ve vnitrozemí ostrova narazíte na domorodé obyvatelstvo, které se živí většinou chovem zvěře a pěstování rostlin. Někteří se také živí řemeslnými pracemi nebo výrobou kávy. Právě kávu byste zde měli ochutnat pouze v případě, že se na to cítíte. Místní ji totiž vyrábějí z trusu cibetky, která se kávovými zrny živí. Pak trus praží a následně z něj vyrábějí lahodný mok, který je velmi vzácný a ve světě ceněný.

4.       Ubud
Zdejší prales je plný opic, které jsou velmi inteligentní. Můžete se s nimi vyfotit, ale dávejte si pozor – mohou být nemocné a také kradou.

5.       Sloni
Jeli jste někdy na slonech? Na Bali si to můžete vyzkoušet! Projedete se s průvodcem asi hodinu po místní krajině, je to velmi romantické a také dobrodružné.

tanec

6.       Divadlo a tanec
Balijci jsou na své bohy i na své tradice velmi hrdí. Často předvádějí slavnosti, na nichž tančí jejich tradiční tanec Kecak. Všichni jsou silně nalíčení, žonglují s ohněm a předvádějí svou historii pomocí pohybů těla. Představení trvá zhruba tři hodiny.