Podle lidí v Orientu prášek z perel obsahuje mnoho pro člověka prospěšných látek s fyziologickými účinky. Prášek z perel se získává průlomovým způsobem mletí. Ve výsledku je potom perlový prášek velmi jemný a lidský organismus jej snadno vstřebává. Perlový prášek obsahuje veliké množství látek prospěšných našemu zdraví.
Perový prášek v sobě obsahuje tyto látky:
ü  mnoho minerálů
ü  mnoho aminokyselin. Ty jsou potřebné pro další živiny v lidském těle. Také napomáhají regeneraci
ü  kofaktory. Ty podporují aktivitu enzymu SOD, mají blahodárné účinky na pokožku celého těla, vlasy a nehty


Výroba perlového prášku je velice obtížná

Výroba je obtížná, neboť je třeba, aby byly perly namlety do prášku, který má velikost nanočástic. Teprve potom je prášek snadno vstřebatelný lidským tělem.  

Aktuálně používaná technologie výroby perlového prášku se nazývá rozmělňování, kdy jsou nejkvalitnější perly mlety ve vodě a pomocí kruhových pohybů. Prášek, který vznikne mletím, se rozmíchává ve vodní suspenzi. Odstředěním vody se oddělí již rozpuštěný prášek od toho těžkého, nerozpuštěného. Přidá se další voda a celý proces se opakuje, dokud není všechen prášek rozpuštěný. Tímto postupem se také odděluje středové zrnko z perly.  Roztok s rozpuštěnými perlami je ponechán stranou, aby se rozpuštěné perly mohly usadit na dně. Tyto perly jsou potom usušeny.

Účinky perlového prášku na naše zdraví
ü  podpora zraku
ü  podpora svalů
ü  výživa pokožky
ü  lepší cirkulace krve
ü  příliv energie
V tradiční čínské medicíně má perlový prášek tyto vlastnosti:
ü  harmonizuje ducha a uklidňuje
ü  odvádí jedy
ü  podporuje tvorbu svalové hmoty
ü  projasňuje oči
ü  léčí strach
ü  léčí játra
 
Pro vnější použití se prášek z perel doporučuje na rozličné rány na těle, kdy jej vmícháme do jakéhokoli neutrálního krému.  Vápník, který perlový prášek obsahuje, podporuje metabolismus buněk. Přidáním do gelů, pudrů nebo krémů osvěžuje unavenou, mdlou a stárnoucí pleť.