Všichni, kteří kdy poznali psí oddanost, věrnost a nikdy neutuchající psí lásku, mě jistě dají za pravdu, že pes je společník a přítel k nezaplacení. A vůbec nezáleží, zda preferujete drobné, či největší plemena. Každý má své kouzlo a specifika, každý je jedinec a charakter Kenichiai konkrétního plemene je svým způsobem odrazem nás.

Akita-Inu, jako dokonalé plemeno. Už na první pohled vás zaujme její inteligentní pohled. A právem, vždyť naučí-li se novou dovednost a tu s ní budete chtít do omrzení opakovat, dá vám jasně najevo, že není pouhý „robot „ na baterky. A učí se opravdu úžasně rychle.

Akita-inu

Tvrdohlavý obr, jak by se neinformovanému mohlo na chvilku zdát, ale jakmile poznáte jaká Akita-inu opravdu je, hořce svého omylu zalitujete. Někteří chovatelé tvrdí, že zmíněná „tvrdohlavost“ je o tom, že tito psi prostě přemýšlejí. Těžko vyvracet tento názor ostřílenému chovateli. Ale pravdou je, že charakter tohoto psa není doporučován úplným začátečníkům.

Akita-in nepatří k malým plemenům. Výška v kohoutku u psů je 64 – 70 cm, u fen 58 – 64. Dožívají se v průměru 10 – 12 let. A sice vzrůstem větší, přesto je vhodný nejen do domu, ale i do bytu. Svým štěkotem rozhodně rušit sousedy nehodlá. A pokud dostane náležitou péči, i samota doma a čekání na váš příchod ze zaměstnání pro Akitu stresující nebude. A i když její srst je nádherně bohatá její línání 2x ročně s pravidelnou jednoduchou péčí téměř nepostřehnete. Hlavní výhodou její samočisticí srsti je, postrádá charakteristický psí zápach.

Akita-inu 1

Zkrátka dokonalost zabalena do roztomilé chlupaté koule, která vám svou věrností a oddaností, zpříjemní a hlavně obohatí váš život. A s výběrem vašeho přítele si záležet. Nespočet inzerce a odkazů může vypadat na první pohled dobře. Ale sázka na jistotu prověřené chovatelské stanici Kenichiai je rozhodně trefa do černého.