Jaká je cena revize elektřiny ve srovnání s tím, jakou cenu zaplatíte poté, co dojde k požáru ve vašem bytě? Požár způsobený závadou na elektroinstalaci může být natolik ničivý, že přijdete o veškerý majetek, a psychicky se z toho můžete zhroutit natolik, že si to vyžádá psychiatrickou léčbu, a v horším případě vás nemine infarkt nebo mozková mrtvice z obrovského stresu a rozrušení.

Vyhořelý byt vás může uvést do takového stresu, že vám to spotřebuje většinu magnézia v těle, a dostanete se do fáze tetanického syndromu, což je stav, popisovaný jako nesmírně traumatický, bolestný a velmi nepříjemný. Někteří lékaři tvrdí, že umírat na tetanus je něco děsivého, a tetanický syndrom se tomu výrazně podobá v mnoha rysech.

revize elektroinstalace

Doufáme, že jsme vás nevyděsili touto nepříjemnou prognózou, ale je na ní kus pravdy a bohužel to není jediný případ, vyhořelé byty z důvodu zkratu v zásuvkách, vodičích nebo v rozvodných krabicích jsou ve statistikách hasičských záchranných sborů stále, každý rok. Revizní elektrikář mnohdy přijde na závady, které překvapí nejen jeho, ale i samotné majitele bytu. Bývají to skřípnuté a také přetížené prodlužovací šňůry, uvolněné šrouby ve svorkách, v nichž vznikne zkrat, přetížené zásuvky, zkraty ve spotřebičích vlivem stáří, opotřebení nebo jiné technické závady.

hasičský zásah

Nepodceňujte závady na elektroinstalaci, pokud vznikne v bytě požár, ohnisko je malé a jste zrovna nablízku a máte odjištěný práškový nebo sněhový hasicí přístroj a umíte s ním hbitě a precizně zacházet, máte zrovna štěstí a třeba se vám pokusí oheň uhasit ihned a přivolaní hasiči jen zkontrolují situaci, ale když se problém stane ve chvíli, kdy nejste doma, nebo to proběhne v noci, kdy tvrdě spíte, jistě není třeba pokračovat v dalších úvahách, jak by to asi mohlo dopadnout. Rozmyslete si tedy vaše životní priority a dejte přednost zabezpečení vaší rodiny před něčím, co není tak zásadní. Revize elektroinstalace by mela patřit k těm prioritám nejvyšším, podobně jako starost o vaše zdraví.