Kokos je velmi známý druh ovoce. Jeho účinky jsou prokázané a tím pádem je obyvatelstvem hojně využíván. Najde se opravdu jen málo lidí, kteří jej neochutnali. V praxi se setkáváme s mnoha výrobky z kokosu, počínaje jídlem a končí kosmetikou. Ale už jste slyšeli o kokosové vodě? K čemu slouží? Tato voda vzniká právě v samém středu jádra kokosu, tedy uvnitř ořechu jako takového. Nejvíce vody je v kokosu obsaženo v době, kdy jsou mlaďoučké a neobsahuje tak typickou bílou dužinu, kterou každý jistě zná. Podíl kokosové vody uvnitř je tedy závislý na stáří ořechu. Pokud z něj chceme dostat co možná nejvíce vody, je potřeba hlídat jeho stáří. Pokud jsou ořechy mladé, jsme schopni z nich dostat až kolem půl litru této zázračné vody, která má čirou barvu. Staré ořechy pak mají vody podstatně méně a to ještě s tím rozdílem, že voda je zakalená, chutná po oleji a má celkem nevábný pach.
Plod kokosu
Čím je však kokosová vodatak zajímavá a proč je o ni zájem? Jednoznačně se jedná o významnou výživově hodnotnou tekutinu ve zcela přirozené podobě. Voda se v jádře nevytvoří jen tak, je to poměrně zdlouhavý proces, protože se dovnitř dostává postupně od samotného kořene rostliny. Pouze tímto způsobem vznikne maximálně sterilní a bohatá na své živiny.
Kokos na pláži
Tato voda obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, za zmínku rozhodně stojí draslík, sodík, vápník, hořčík nebo fosfor. Kromě nich v ní však můžeme také najít stopové prvky, aminokyseliny, antioxidanty a enzymy. Kromě výše zmíněné se jedná o excelentní druh přírodního iontového nápoje, který je vhodný zejména pro sportovce a sportovkyně. Pro ně je to tedy ideální nápoj a zdroj energie.
V současné době již není problém tuto vodu sehnat. Narazit na ní můžete v každém obchodě, který je zaměřený na zdravou výživu, velmi dobře dostupná je i na internetu případně ve větších supermarketech v oddělení zdravých potravin.