Dětský pokoj je místo, kde děti tráví spoustu času. Můžou si zde hrát, spí tady a posléze se i učí nebo čtou. Vždy by to měl být hlavně prostor, kde se budou děti cítit bezpečně a komfortně. Jak tedy správně uspořádat dětský pokoj tak, aby byl smysluplně využit doslova každý centimetr čtvereční prostoru? Pokud nechcete zbytečně vyhazovat peníze oknem, vsaďte na nábytek, který bude funkční a poroste společně s dítětem. Navržení dětského pokoje můžete svěřit odborníkům nebo alespoň dodržovat několik zásadních rad, které vám pomůžou myslet jako opravdový architekt.Hrající si dítě

Zaměřte se na nejdůležitější prvky místnosti

Tematické pokojíčky sice vypadají velice efektně, ale jak dlouho? Za pár let dítě vyroste z říše pohádek a vy budete muset provést celkovou rekonstrukci. Dítě velmi rychle roste a rok od roku se mění jeho nároky na vybavení dětského pokoje. Zvolte proto takový nábytek, který poroste společně s dítětem. Pokud nemáte doma zrovna velkého kutila, můžete si nechat nábytek zmontovat od prověřené firmy. Montáž nábytku Praha Odnesto bude jistě skvělou volbou.

Vytvořte tedy pomocí nábytku místo, kde se bude dítě cítit dobře. Investujte do kvalitního vybavení, které bude možné dle potřeby upravit a obměnit. Vybavení můžete s postupem let různě obměňovat výměnou doplňků nebo textilií.
Růžové království

Vsaďte na osvědčené materiály

Dítě je v kontaktu s povrchy daleko častěji než dospělý. Berte tedy tuto skutečnost v potaz i při výběru vybavení do dětského pokoje. Mělo by se jednat o nábytek ze zdravotně nezávadného, odolného a snadno udržovatelného materiálu. Menší děti budou trávit spoustu času hraním na zemi, volte proto teplé a příjemné materiály, v podobě přírodní textilie, linolea nebo dřeva. Barvy na stěnách bychom měli ladit do neutrálních a světlých tónů, které podporují myšlení a kreativitu. Světlé stěny stačí ozvláštnit samolepkami na stěnu nebo dětskými obrázky.