Můžete si koupit barák, auto, rekonstruovat byt nebo třeba odjet na dovolenou. U americké hypotéky nemusíte bance sdělovat důvod. Dalo by se říci, že je velmi podobná spotřebitelskému úvěru. Nenechte se však zmást. Za spotřebitelský úvěr můžeme totiž označit jakoukoliv půjčku od pěti tisíc korun. I věc, kterou si pořídíte na splátky je vlastně spotřebitelským úvěrem.

Půjčit si můžete na cokoliv

U americké hypotéky ale dosáhnete na mnohem vyšší částky s výhodnějším úrokem a to pomocí zástavy nemovitosti, kterou již vlastníte. Na základě hodnoty této nemovitosti se stanovuje maximální výše, kterou si můžete bezúčelově půjčit. Společnost FAHD nabízí dokonce až 70% z odhadu nemovitosti, garantuje nízké splátky a férový úrok.

Odhad nemovitosti je nezbytný

Rychlost vyřízení nezávisí jen na bance, ale také na vás samotných. K tomu, aby vám schválili americkou hypotéku potřebujete odhad nemovitosti, kterou budete zastavovat. Celková doba pro vyřízení americké hypotéky je pak zhruba jeden měsíc. Některé banky dokonce nabízí možnost splatit úvěr předčasně bez sankcí nebo jen s minimálními poplatky.

Americká hypotéka je jednodušší

Jak už jméno vypovídá, tento druh úvěru má kořeny v USA, kde je také hojně využíván. Americkou hypotéku velmi často rodiče používají na zaplacení studia pro děti nebo léčebné výlohy. To, že bance nemusíte říkat na co peníze využijete je velké plus, který tento druh hypotéky nabízí. Nemalou výhodou je také to, že její vyřízení bývá většinou rychlejší a snadnější než u klasické hypotéky. Samozřejmě existuje zde i riziko, jako u všech hypoték. V tomto případě je to skutečnost, že za půjčené peníze ručíte nemovitostí o kterou, v případě neplacení, můžete přijít. Zároveň tím, že si berete neúčelovou půjčku, nemáte nárok na čerpání státní podpory nebo si nemůžete odečíst úroky z daní tak, jako tomu je u klasické, účelové hypotéky.