Když někdo pohlédne kritickým okem na svoji finanční situaci, nejednou dospěje k názoru, že zkrátka není schopen v naší tržní společnosti obstát. Ať dělá, co dělá, zkrátka nemá tolik peněz, kolik jich potřebuje mít, a to je, jak se mnou stoprocentně budete souhlasit, komplikace, jež dokáže nejen pokazit náladu, ale třeba i zkazit život. Protože co jsme my lidé vlastně bez peněz? Vůbec nic.

500 marek

Jenže lidé, kteří už jsou na světě, prostě musí nějak žít. I když nemají v dané době zrovna tolik peněz, aby bylo možné považovat jejich existenci za dost kvalitní a na úrovni. Když už jednou dýcháme, musíme se postarat i o to, aby bylo za co jíst, za co bydlet, za co podnikat, oblékat se a podobně. A peníze, které nám tak chybí, se musí sehnat, aby už nechyběly.

A když právě není možné si ony vytoužené finance vydělat? Když potřebujeme zrovna daleko víc, než kolik máme a můžeme mít? Pak zkrátka nevyhnutelně dojde na nějakou tu půjčku, která nám může dočasně pomoci se zvládáním našich životních nákladů.

německé mince

A na koho se mají obrátit ti, jimž je nějaká půjčka z jakéhokoliv důvodu potřeba? Samozřejmě hlavně na toho, kdo jim půjčí. Jinak by to nemělo ani sebemenší smysl. A protože se v bankách tradičně důkladně prověřuje, zda je ten který žadatel půjčky hoden, zda ji bude (mít z čeho) splácet, a protože jsou zde pravidla pro přiklepnutí půjčky skutečně přísná, je určitě lepší, když se ti, kdo nejsou dokonalí, obrátí raději rovnou na nebankovní sektor. Protože má-li takový zájemce o peníze navrch příjmy, ze kterých lze splácet, a nemovitost, kterou by se takové náležité splácení garantovalo, je tu 100% hypotéka stoprocentní jistotou, že se uspěje. Není tu třeba ani příliš složitě dokládat, že žadatel oplývá značnými příjmy, není tu potřeba mít čisté registry dlužníků, a přesto to jde.

Vyšlo to tu už i mnohým zdánlivě ztraceným případům. A kdo ví, zda to vlastně není to pravé i pro vás.