Podle mého názoru byste nikdy nechtěli zůstat bez finančního zajištění. Ani vy sami, ani nikdo jiný. Lidé prostě potřebují peníze a chtějí jich mít dost, a vzhledem k tomu, co nám peníze poskytují, se není vlastně ani čemu divit. Jenom blázen by nestál o to, co všechno lze s pomocí peněz dosáhnout, co všechno díky nim můžeme získat.

hromádka mincí

Ale zatímco všichni po penězích toužíme, nejednou se nám jich nedostává. Prostě nemíváme takové příjmy, jaké bychom si přáli mít, musíme platit víc, než si se svými výdělky můžeme dovolit, a pak se zkrátka potýkáme s nedostatkem. Který někdy zvládneme tak, že se poněkud omezíme, ale někdy už také ne. Někdy ani ta největší skromnost ve výdajích spojená s usilovnou snahou o vydělání si více peněz nestačí. A když se ocitneme v podobné situaci, musíme se prostě potýkat s nedostatkem, od kterého už nám pomůže jedině půjčka.

A pak se obracíme například na banky. Ty nám půjčit mohou, jak víme všichni už odmala. Jenže zatímco by nám tu půjčit mohli, nejednou se tak nestane. Člověk si tu podá žádost, doloží všechno, co se tu po něm žádá, prokáže své (ne)kvality, a nakonec se třeba dozví, že od oslovené banky neuvidí ani korunu. Není prý bonitní, a proto nelze jeho žádosti vyhovět. Tečka.

indické bankovky

A kam se má někdo takto odmítnutý obrátit potom, aby se přece jenom k nějakým těm penězům dostal? Pokud má aspoň nějaké příjmy a vlastní i nemovitost, která by se dala použít jako záruka splácení, může být jeho volbou nebankovní společnost. Zde nabízené nebankovní americké hypotéky hypotekybezregistru.cz slouží totiž právě těm, kdo nejsou dokonalí. I lidem s nízkými příjmy, i těm s exekucemi nebo záznamy v registrech dlužníků. Půjčí se tu zkrátka každému, kdo zaručí splácení zástavou nemovitosti, o kterou by pak mohl přijít, kdyby nesplácel tak, jak je to sjednáno. Protože v tu chvíli se není třeba bát mu půjčit.

A člověk má už záhy po starostech.