Já se změním

Tuhle větu slyšelo už nespočet žen i mužů. Ale zůstalo to jen u slovíčkaření nebo se to opravdu někomu podařilo? Jestliže začne být člověk nespokojen sám se sebou nebo se svým životem, začne nad změnou silně uvažovat, ale když je s vámi nespokojen partner nebo partnerka, jak se k tomu postavíte? Když vám na někom opravdu záleží aspoň se o to pokusíte. Ale co když to prostě nejde se změnit? Existuje několik tipů od různých lidi nebo psychologů, ale jedno je jasné, vnější změna tedy vzhledu je v dnešní době naprosto běžná a většinou velmi jednoduchá, stačí se jen nechat svěřit do rukou odborníků, ale s touvnitřní proměnou je to už daleko složitější. Často to bývá běh na dlouhou trať.
stejná žena

Kdo jsem

Člověk, který se chce změnit, by si nejprve měl uvědomit, kdo opravdu je a jaký je. Už po narození dědíme po rodičích nějaký základ toho, kým jsme, ale to je jen začátek, další co ovlivní naši osobnost v budoucnosti, může být našerodina, spolužáci, kamarádi a ostatní sociální vlivy. V momentě, kdy máme pocit, že je naše osobnost úplná, že se už neměníme, zjistíme, že tomu tak není. Protože se měníme celý život. Akorát není změna jako změna,
a některé menší změny nemusíme ani postřehnout.
tváře ve tmě

Proč se tedy měnit?

Ti, kteří delší dobu hledají nějaký protějšek, si myslí, že když nikoho nemůžou najít, že bude asi nějaký problém právě v nich samotných. U většiny z nich je spíše problém v tom, žeo sebe málo dbají nebo se zdají pro okolí neatraktivní. V tom případě občas postačí změna vzhledu. Ale je však změna vzhledu vždy nutná? Proč by se měl člověk měnit, když je sám se sebou v tomto směru spokojen? Avšak složitější situace nastává tehdy, když sice už někoho máte, ale nedokážete si ho udržet. Začátky bývají krásné, protože muž nebo žena mají růžové brýle a když jim náhodou spadnou z očí, nastanou problémy. Jeden si začne uvědomovat chyby druhého. Občas to dobré převládá nad tím špatným a postačí udělat kompromis a nějak se s tím člověk smíří, ale občas jsou chyby, které tomu druhému nejdou přes srdce. V tu chvílí nastává situace, při čemž je nutná změna k tomu, aby ti dva mohli zase fungovat jako šťastný pár. Když po někom chcete, aby se změnil, musí mít k tomu silný motiv. Protože když člověk nemá ke změně důvod, tak není o čem diskutovat. Samozřejmě s tím souvisí pevná vůle a cílevědomost. A nakonec nezapomeňte, jestliže po někom chcete, aby se změnil,zamyslete se nejdřív sami nad sebou.