Všichni majitelé domácích bazénů se jistě shodnou https://www.dracik.cz/hra-kryci-jmena/ na tom, že k dosažení správné čistoty bazénové vody je nezbytné tuto vodu pravidelně čistit a desinfikovat. Ovšem jisté je i to, že k dosažení dokonalé kvality vede nejedna cesta, a tak záleží pouze na vás, jaké technologie a přípravky využijete.
sůl na dlani
Vybírat si můžete jak mezi rozdílnými krycími plachtami, třeba mezi tou obyčejnou a solární, tak mezi různými filtračními jednotkami a filtračními médii, a jistě i z celé bohaté palety přípravků bazénové chemie.
Nicméně ten, kdo chce pro desinfekci bazénové vody zvolit jinou cestu a využívat co nejmenší množství bazénové chemie to může udělat tak, že si ke svému bazénu pořídí salinizační jednotku, která funguje na principu rozkladu solného roztoku, ze kterého se následně uvolňuje aktivní chlór jako oxidační činidlo pro desinfekci bazénové vody. Mimo speciálního zařízení v podobě salinizační jednotky budete potřebovat také kvalitní bazénovou sůl.
Jako vhodnou sůl do bazénu si můžete zakoupit například velice kvalitní mořskou sůl, která pochází ze zemí Evropské unie a splňuje všechny předepsané normy. Jedná se o vysoce čistý produkt, který můžete využívat nejen v salinizačních jednotkách, ale také pro vytvoření solné regenerační koupele, jak ve vašem bazénu, tak třeba ve vaně. To jediné, co byste měli mít vždy na paměti je to, že vysoce koncentrované solné roztoky jsou agresivní vůči bazénové technologii a způsobují její korozi. Pokud se tedy pro využívání soli v bazénu rozhodnete, vyplatí se vám pořídit si kvalitní bazénové příslušenství, kterému sůl nebude vadit.
miska se solí
Jisté je, že zvýšené množství soli v bazénu jistě velice prospěje pokožce plavců stejně tak jako jejich celkovému zdraví, neboť solné roztoky působí příznivě jak v případě různých kožních onemocnění, tak v případě onemocnění dýchacího systému.