Rozhodli jste se, že si chcete vybudovat menší stavbu například jako garáž pro auto? Pak nepodceňte začátek stavby a fyzicky náročné výkopové práce.

Začátek stavby

Plánování a měření

Pokud budete stavět menší stavbu na svém pozemku, jenž není blízko sousedů, tak nepotřebujete žádná povolení. Takže stavba malé garáže či pergoly není překážkou a rovnou se můžeme vrhnout na věc. Nejprve je dobré najít vhodné místo, aby byl dovnitř snadný vstup a byl zde vhodný prostor pro stavbu daného objektu. Následně přichází fáze tvorby stavebního plánku, jenž se rozhodně vyplatí mít, protože díky němu můžeme vše měřit, a hlavně přesně stavět.

stavební náčrt

Nezapomínejte na všechny důležité prvky objektu a statiku, aby vše pevně drželo a stavbu nerozhodila ani silná sněhová pokrývka, jenž je pořádně těžká. Musíme se i přizpůsobit zvoleným materiálům a jejich vlastnostem, protože něco jiného můžeme čekat od cihlové stavby než u tvárnicové, jenž musíme ještě zpevnit železnými pruty. Je také dobré si udělat finanční hrubý odhad, abyste mohli očekávat na kolik Vás to ve finále vyjde.

Výkopové práce

Po naplánování je na čase se vrhnout konečně do práce, kdy musíme pečlivě vyměřit celý objekt. Snažte se s metrem zacházet co nejpřesněji, protože jistě chcete, aby Vám potom vše nádherně vycházelo a stěny nebyli například křivé. Samozřejmě nějaký ten milimetr není dramatický, ale přesnost dodržovat musíme. Berte v úvahu, že hlavní základy musí být vykopány nejméně 80 cm a na místě podlahy musíme také kopat poměrně hluboko. Spousta z nás tuto namáhavou práci za potřebnou dobu nezvládne, nebo jen nemáme dostatek času. V takovém případě se nemusíte vůbec dřít, protože nejen o hloubení základů se postarají ruční výkopové práce. Firma má již spoustu zkušeností, a proto bude práce vykonána podle Vašich představ za krátkou dobu.

stavební bagr

U větších projektů je tu možnost zemních výkopových práci, kdy je zajištěna třeba i doprava vykopaného materiálu. Takže žádné kopání už pro Vás nebude překážkou.