Medovina je nápoj, jenž má nezaměnitelnou chuť j vůni, a proto je tolik oblíbená. Pokud jste ji ještě nikdy v životě nepily, tak je ideální chvíle to napravit.

Medovina

Historie

Jak už název vypovídá, tak hlavním prvkem nápoje je med, protože bez něj rozhodně pravou medovinu nevyrobíme. Med je vůbec jedno z prvních používaných sladidel člověkem, protože se vyskytuje v přírodě a nemusí se podrobně zpracovávat chemicky jako ten bílí v dnešní době. Římané medovinu dobře znali, ovšem nedávali ji takovou váhu jako vínu. Ovšem pokud zrovna v dané oblasti nemohli vařit pivo či vyrábět víno, tak právě tento nápoj byl na prvním místě. Bohužel zhruba od 14. století nápoj začal upadat a předběhlo ho víno, protože vinné révě se začalo dařit v dalších oblastech. V dnešní době je tradiční v Polsku, ovšem na našem území už se nevyrábí, a proto je výjimečná.

včely v úlu

Výroba

Medovina je poměrně specifický nápoj, a proto není tak lehké ji vyrábět, takže se musí dodržovat přísná čistota a proces výroby. Prvním krokem je vaření, kdy se musí dosáhnout správné cukernatosti. Zároveň se tak zbavíme všech škodlivých organismů a následně přidáme další přísady. Poté přichází kvašení, jenž funguje za pomocí speciálních vinných kvasinek. Proces dokvašování trvá až dva roky a následně přichází čas na čeření a filtraci. Můžete se setkat s odlišnými postupy, díky kterým docílíme speciálním typům

sklenice medu

Nákup

Na trhu jsou produkty různé kvality, a proto se těm nejlevnějším rozhodně vyhněte, protože si ji moc nevychutnáte. Raději si zakupte pravou medovinu Lihovárek a vychutnejte si nezapomenutelný zážitek. Tento alkoholický nápoj potěší i náročné uživatele, takže rozhodně stojí za vyzkoušení. Zároveň je to skvělý dárek, protože takový alkohol není u nás moc obvyklí a řada lidí ho neměla ještě možnost zkusit. Zakoupit můžete spousty různých druhů, přičemž každý je svým způsobem specifický a má své kouzlo. Celý nákup můžete provést díky e-shopu z pohodlí domova a zásilka Vám bude doručena až domů.