Pro příjemné koupání na vlastní zahradě je třeba se také pravidelně starat o bazénovou vodu. Není na tom nic složitého a je to jen o získání návyků.

Potřeby pro čištění bazénu

Jako první věc by si majitelé bazénu měli obstarat krycí plachtu, která se postará o přikrytí hladiny vody a tím ochrání bazén před nečistotami, které přinese vítr. Jde o posekanou trávu, listí opadávající květy ze stromů, pyl, prach. Ve vodě se také často topí hmyz. Pokud se bazén přikryje vždy, když není používaný a ani se jeho použití v nejbližší době neplánuje, je tak péče o čistotu vody mnohem jednodušší a méně časově náročná.

K vybavení zahradního bazénu patří i síťka na sběr nečistot z hladiny. Ta by měla být lehká a s delší rukojetí, aby se pohodlně dostala k nečistotám i uprostřed bazénu.

Jako další věc je potřeba dbát na čistotu filtrace. Ta by měla být čistá vždy před tím, než se k ní připojí bazénový vysavač. Ten je naprosto nezbytnou součástí. Moderní bazénové vysavače nemusí být ani drahé.

baz

Ruční bazénový vysavač

Pokud máte menší bazén na osvěžení a pro děti, stačí vám ruční bazénový vysavač. Ten jednoduše připojíte k filtraci, umístíte na dno bazénu a pohybujete s ním po dně bazénu, dokud nevysaje pryč nežádoucí nečistoty. U malých bazénů takové čištění zabere pár desítek minut.

baz1

Poloautomatický vysavač

Pokud chcete pohodlnější způsob čištění, který by nevyžadoval vaše zapojení do procesu, pořiďte si poloautomatický bazénový vysavač. Ten se o čištění postará, aniž byste u něj museli celou dobu být. Poloautomatický bazénový vysavač opět využívá sacího výkonu bazénové filtrace. Když ho umístíte na dno bazénu a zapnete filtraci, vysavač se pohybuje po dně sám, bez lidské asistence. Lepší modely mají dálkové ovládání, na kterém si jednoduše nastavíte spuštění i dobu provozu. Nevýhodou tohoto druhu vysavače je to, že jezdí náhodně, takže musí jezdit tak dlouho, dokud neprojede po celé ploše.