Hračky jsou neodmyslitelnou součástí každé domácnosti, v níž se vyskytuje alespoň jedno dítko. Vždyť se přece jenom s nimi nejen zabaví, ale také mnoho naučí. Ať už se jedná o rozvoj motoriky, logického myšlení či třeba pohybových dovedností. Klasikou jsou houpací hračky, které jsou dětmi velmi oblíbené. Děti naučí skvěle držet rovnováhu a zvykat si na různé změny, které při pohybu mohou nastat, čímž jejich tělíčko naučí se s takovými změnami snadno vypořádat.

horse

Houpací hračky mohou mít spousty podob. Nejoblíbenější a nejčastěji kupovanou ale stále ještě zůstává starý dobrý koník. Ten může být vyroben z různých materiálů, jako je plast, dřevo či různé syntetické materiály. Nejlepší volbou je dřevo, které s sebou přináší spoustu výhod. Vynikají svou dlouhou životností a také tím, že jejich velká část je stále ještě vyráběna ručně, což z nich vlastně činí originální a neokoukané kousky. Například dřevěný houpací kůň pro děti Chytraliska zaujme již na první pohled. Další výhodou dřevěných hraček je to, že jsou ekologické, mnohem bezpečnější než ty plastové a nejsou vyrobeny z mnoha drobných částeček tolik nebezpečných pro mladší děti.

Pokud bychom chtěli zmínit výhody či nevýhody dalších materiálů, plast by vynikal snadnou omyvatelností, širší volbou mezi barvami, při přesunu pak oceníte, že jsou lehčí. Nevýhodou je pak menší životnost oproti dřevěným. Syntetické materiály (často plyš) pak bývají nejméně životné, jsou složité na údržbu a rychle se opotřebují. Vynikají ale nižší cenou a svým vzhledem.

Houpacích hraček na trhu nalezneme nepřeberné množství, různých barev a designů. Záleží pouze na vkusu vás a vašich dětí, jaké zvolíte. Některé umí i vydávat zvuky (řehtají a pohybují tlamičkou nebo hrají nějakou melodii), což při výběru jistě také zvažte.

doll-room

A proč vůbec volit takový typ hračky? Naše děti se totiž snažíme zabavit takovými výrobky, které jsou bezpečné a děti u nich vydrží dlouhou dobu. Tato kritéria koníci rozhodně splňují, a pokud zvolíte kvalitní typ, poslouží i dalším generacím. Mezi druhým až šestým rokem naše ratolesti zkoušejí, co dokážou. Houpavý pohyb je dokáže zabavit, uklidnit a zaujmout. Mimoto studie ukazují, že také rozvíjí představivost a podněcují k používání těla a smyslů dítěte.