Polyetylenové sáčky různých velikostí a tloušťky materiálu zná lidstvo již déle než půl století. V době svého vzniku způsobil tento polymer doslova převratnou revoluci v logistice a v odvětví obalových materiálů. Do té doby se vše odehrávalo výlučně v papírové podobě a výroba plastů se tehdy soustředila především na toto průmyslové odvětví.

zboží ve skladu

Je však s podivem, že se lidstvo mnoho dalších let spokojilo s obaly, co nemají svůj vlastní uzavírací mechanismus, a co víc, cesta zipových jezdců či svíracích drážek byla velmi dlouhá a trnitá, než se mohla objevit ve výrobcích, které již dnes běžně provází náš život. Trvalo to celých dlouhých třicet let, než se podařilo zdokonalit původní patent, aby byl využitelný v praxi i na skladování objemných a těžkých předmětů.

Dnes existuje několik desítek druhů a typů zip sáčků od těch doslova titěrných na drobounké součástky, jako jsou např. hodinářské šroubky, až po silné pytle, v nichž se přepravují a uchovávají stavební hmoty, krmiva pro zvířata, sypké potraviny, hnojiva a substráty a další materiály.

sáčky s klipsem

Uzavírací zip je pevný

Výhody tohoto řešení uzavíratelných sáčků vyplývají ze samotné podstaty, která staví na pevnosti samotného spoje. Je natolik spolehlivý, že nezklame ani na cestách, při pohybu v zavazadle, kde zip sáček uchovává např. svačinu. Spolehlivě chrání před prachem, vlhkostí a zápachem, tímto způsobem lze uchovávat potraviny sypké i tekuté, drobné součástky, sezonní obuv a textil, hračky a stavebnice, technické chemikálie, tmely, pojiva a lepidla atd.

Prakticky dokáže nahradit plastové uzavíratelné dózy, které jsou dražší a hůře skladné. Tento šikovný, levný a praktický pomocník dnes zná již téměř každý, lidé jej také nakupují s množstevní slevou, zvláště pro využití v domácnostech a e-shopech, které v nich odesílají zákazníkům zboží nejrůznějšího sortimentu.