Podkladové desky

Podkladové desky z tvrzeného skla pod kamna jsou nesmírně odolné a velmi praktické a zároveň elegantní řešení, jak zabezpečit prostor v bezprostředním okolí krbu nebo krbových kamen. Vyrábí se ve standardní tloušťce 6 mm v souladu s bezpečnostními normativy. Jejich cílem je především chránit podlahu v okolí topeniště před vznikem požáru. I v uzavřených krbových kamnech a krbech totiž dochází při přikládání k odpadávání žhavých uhlíků a kamna jsou instalována v obytných prostorách kromě dlažby i na laminátové a dřevěné podlaze. Ani tvrzené sklo však není odolné natolik, aby se na něm povaloval hořící žhavý materiál dlouhou dobu, není to zkrátka kov a doporučuje se odpadlé uhlíky v brzké době ze skla odstranit.
krb na verandě

Koš na uskladnění dřeva

Nejčastějším problémem při manipulaci se dřevem je jeho uskladnění. Aby bylo praktické, co nejpohodlnější, a aby pokoj nepřipomínal chaotické skladiště. U některých kamen lze jednotlivé kusy polen vyskládat pod spodní rošt, ale co dál? Vhodným řešením jsou kontejnery a boxy v provedení, které ladí s kamny. Některé mívají i praktickou rukojeť a lze je využít i pro přenášení dřeva z úložného prostoru.
oheň v krbu

Detektor oxidu uhelnatého

Každý rok dochází na našem území k několika případům otrav tímto nebezpečným plynem. Jeho úskalí spočívá hlavně v tom, že jej nedokážeme zachytit žádným fyzickým smyslem – čichem, chutí, zrakem. Otrava se projevuje zpočátku nenápadně, jako mírné příznaky únavy při chřipce, zhoršuje se paměť, člověk pak ztrácí rovnováhu a je malátný, ovšem to už bývá většinou pozdě a upadnutí do kómatu je pak velmi rychlé. Bez cizí pomoci se člověk z bezvědomí už neprobere.
Detektory jsou spolehlivá zařízení, stojí pouhých několik stokorun, napájí je tužkové baterie a rozhodně se tato drobná investice vyplatí.
krb za šachovnicí

Vysavač popela

Vysávat popel nelze běžným vysavačem, a jestliže chcete udržet prostor v okolí krbu v čistotě, zapomeňte na úklidové prostředky typu lopatky, smetáku a mopu. Vysavač popela je ideální pomocník a navíc ve zpětném chodu pomáhá jako vzduchový fukar rozdělat oheň.